דבר הנשיאה

שותפים וידידים יקרים,

כנשיאת עלם ב-18 השנים האחרונות הייתי שותפה לעשייה ולהתפתחותה הענפה של העמותה ואני שמחה לראות את העמותה צומחת ומשפיעה על תהליכים בחברה הישראלית.
הדו"ח שלפניכם שופך אור על הפעילות הענפה של עלם ועל תופעות ומגמות מרכזיות בהן נתקלנו בשנת 2013. בשנה האחרונה נחשפנו למספר נתונים מדאיגים, ביניהם ניתן לראות עלייה במספר צעירים ובני נוער חסרי בית, עלייה במעורבות בני נוער במקרי אלימות ועלייה במעורבות קטינים ובני נוער בזנות.

השנה, ציינה עמותת עלם 30 שנות פעילות ענפה. גם השנה, פגשנו אלפי בני נוער הזקוקים לאוזן קשבת, לחיבוק חם וליד מכוונת. אנו עושים ככל שביכולתנו על מנת לסייע, להושיט להם יד ולהעניק תקווה לעתיד טוב יותר.

עלם אינה פועלת לבדה. עלם עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה השונים, עם המועצות המקומיות וארגוני המגזר השלישי. השנה כחלק מהעלאת המודעות וקידום פתרונות בעניין זנות קטינים החלו מהלכים שונים להרחבת פרויקטים למען נוער המעורב בזנות וזאת בעקבות ביקור משמעותי של שר הרווחה, ח"כ מאיר כהן, בפרויקטים של עלם בתל אביב והפניית תקציב לטיפול בזנות קטינים.

תודה לכם על עבודה מאומצת, יצירתית ומוצלחת והמשך שיתוף פעולה חיוני וחשוב להמשך פעילותינו למען הנוער.

המגזר העסקי גם הוא שותף משמעותי, אשר השכיל להבין ולהשתמש בכוח האדיר שיש ברשותו, במשאבים ובהון האנושי על מנת לחולל שינוי בקרב הקהילה. אנו בעלם מודים לעסקים שהתנדבו, תרמו ופעלו למען שינוי פני החברה.

הקרנות בארץ ובעולם והציבור הרחב גם הם שותפים משמעותיים, הנחשפים לפעילותה הרחבה של העמותה, התומכים בפרויקטים השונים ומתגייסים להעצמת הנוער בישראל. אני רוצה להודות לכולכם על ההתגייסות המסורה לאורך השנים וגם בערב ההתרמה החגיגי השנה, במרוץ עלם ובמבצע "דגל אורות התקווה".

ברצוני להודות גם לעובדי עלם והמתנדבים המסורים, אשר עמלים לילות כימים למען בני הנוער מתוך תחושה אמיתית של שליחות ואחראים להכוונה, לסיוע ולמתן תקווה לאלפי בני נוער במצוקה. אני מחזקת את ידיכם ומאחלת לכולנו עוד שנים רבות של עשייה ברוכה.

אני מאחלת לכולנו שהשנה הקרובה תהיה שנה של נתינה, סובלנות והמשך עשייה ענפה למען בני הנוער שלנו. בני הנוער הם עתידנו.
שלכם בברכה,
נאוה ברק

Share to Google Plus
ניווט מהיר
ניווט מהיר
ניווט מהיר