התנדבות

מנהלת התחום: לאה אדלר

ההתנדבות למען נוער במצבי סיכון הנה לב ליבה של העשייה המקצועית של עלם.

העמותה היא מארגוני החברה האזרחית המרכזיים במדינת ישראל, וככזו, נבנות כל התוכניות בעלם על סמך התפישה ההתנדבותית, הרואה במתנדבים את הכוח היוצר, המפעיל והמניע של כל פרויקט. המשמעות היא, שללא מתנדבים חדל הפרויקט מלהתקיים. לכן אנו מפעילים בשטח רכזי התנדבות, העוברים הכשרה, הדרכה וליווי מקצועי בכל הקשור להקמה ולהפעלה של מערך ההתנדבות. תפקידם של רכזי ההתנדבות לגייס את המתנדבים, להגדיר להם את תפקידם, להכשיר, להדריך, ללוות, לתחזק, להעצים ולהעלות את האחריות והמודעות החברתית של הקהילה לבעיות הנוער בסיכון.

העמותה מפעילה למעלה מ- 1700 מתנדבים, במספר מערכי התנדבות:
התנדבות נוער- ההתנדבות מציעה למתבגר התנסות מגוונת בתפקידים משמעותיים וחשובים לחברה ולעצמו, מאפשרת לו לגלות יוזמה ואחריות תוך מרחב לניסוי וטעייה, וזאת תוך כדי עצמאות מרובה, ליווי תוך ליווי ע"י מבוגרים מנוסים ואנשי מקצוע. ההתנדבות עונה על צרכים שונים של המתבגר, תורמת להתנסויותיו במיומנות חברתית, ומסייעת בעיצוב זהותו העצמית. יתרה מכך, התנדבות מתבגר מכינה אותו להיות מבוגר המעורב בחברה, כזה שרכש באמצעות ההתנדבות כלים חברתיים, שיאפשרו לו להצטרף ל"מועדון המבוגרים המעורבים בעשייה החברתית". בעלם מתנדבים כיום כ- 300בני נוער בתחומים שונים: ייעוץ לנוער, שיווק, גיוס משאבים, הפקת אירועים, אינטרנט ומחשבים, ייצוג עלם בפורומים שונים בקהילה, מנהיגות ארצית ועוד. פרופיל הנוער המתנדב הינו מגוון : גילאי 18 – 15, נוער ´נורמטיבי´, נוער בסיכון, נוער במצוקה, נוער שעבר תהליך שיקום באחד מהפרויקטים של עלם, נוער עולה מחבר- העמים, נוער עולה מאתיופיה, נוער ערבי וכו´.

התנדבות מבוגרים – קבוצה חשובה זו לוקחת חלק עיקרי בכל הפרויקטים של עלם, החל מהתנדבות ישירה עם הנוער צרכן השירות, וכלה בהתנדבות במטה (שיווק, ייעוץ לצוות בכיר , מחשוב, אדמיניסטרציה, גיוס משאבים וכו´). למעוניינים להתנדב ניתן למלא את טופס ההתנדבות באתר.

Share to Google Plus
ניווט מהיר
ניווט מהיר
ניווט מהיר