למעבר לציאט של עלם

התגשמות החזון – מייסדת עלם, אן ביאלקין, בביקור בישראל

אחד הרגעים המרגשים בביקורה של אן ביאלקין בימים האחרונים בישראל התרחש במרכז החדש לצעירות חסרות בית בירושלים. אותו מרכז שלאחרונה גייס 160,000 ₪ עם מעל ל-1000 תומכים באמצעות קמפיין הדסטארט, המרכז קורם עור וגידים בימים אילו.  המרכז יספק לראשונה מענה לצעירות חסרות בית, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. ביאלקין, שעמדה מאחורי הקמת עלם בארה"ב ב1981 ומלווה ותומכת בעמותה עד היום, ישבה עם הצעירות וצוות המרכז ושמעה את מה שבליבם. "מאז יום הקמתה של עלם, חלמנו על פתרון לצעירים חסרי בית.  זה לא פחות מרגע היסטורי," אמרה ביאלקין במפגש.

"ישנה חשיבות רבה בשימור וחיזוק הקשר בין עמותת עלם ישראל ועלם ארה"ב, שפועלים לגייוס תרומות המאפשרות את המשך הפעילות ותומכים בנו באין ספור דרכים אחרות, "מספרת ענבל דור קרבל, מנכ"לית עלם.  "אחת הפעילויות שאנו הכי גאים בה בשנים האחרונות היא הפעילות שהקמנו בחברה החרדית, ושמחנו להביא את אן לפגישה עם צוות העובדים ומתנדבים שפועל בחברה בהצלחה רבה."

עלם מקיימת פעילות בקרב בני נוער, צעירים וצעירות בסיכון מהחברה החרדית, אשר חווים קשיים במסגרת המשפחתית, יחסים טעונים עם הקהילה וחוסר יציבות במסגרות חינוכיות, עד כדי מצבי ניתוק מוחלטים. העבודה בחברה החרדית מתקיימת בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות וישיבות, בברכתם ועידודם של רבנים בקהילה. 1,500 בני נוער מהחברה החרדית קיבלו סיוע במהלך 2016.

כ- 3,000 קיבלו סיוע מתחילת הפעילות בחברה החרדית.  16 עובדים ו59 מתנדבים, כולם חרדים, פועלים במסגרת מספר ניידות "כתובת רחוב" מרכזי "הפוך על הפוך", מרכז לטיפול בילדים בעלי התנהגויות מיניות פוגעות, ותכנית "דרך המלך" – במספר יישובים כולל ירושלים, צפת, בית שמש, בני ברק, אלעד ועוד.

"בעבר החברה החרדית התקשתה להתמודד עם תופעת בני נוער בסיכון, והפנתה לה את הגב," מסבירה ענבל דור קרבל.  על פי אחד המתנדבים במפגש עם ביאלקין, "הכניסה של עלם לתוך החברה החרדית והפעילות עם נוער בסיכון היא לא פחות ולא יותר ממהפכה.  מעבר לכך, היא מייצרת מהפכה בתוך החברה החרדית עצמה,"  – מהפכה חיובית שכוללת הסתכלות כנה וישירה בבעיות והתמודדות נכונה יותר.  אן ביאלקין התרשמה מאוד מהמפגש עם הצוות הפועל בחברה החרדית וברכה אותם על עבודתם יוצאת הדופן והתרומה החשובה.  זהו צעד נוסף במימוש חזון עלם – עזרה לכל בני נוער במצוקה וסיכון בישראל, על כל מגזריה.

במהלך הסיור בישראל, ביקרה ביאלקין, בליווי נשיאת עלם ישראל נאוה ברק והמנכ"לית, גם ב"הלב 24/7" בת"א, אשר מספק לינה וליווי סביב השעון לקטינים וצעירים המעורבים בזנות.  "הלב 24/7 הוא מקום ייחודי," סיפרה נאוה ברק. "מדובר בבית חם לקטינים וצעירים המעורבים בזנות, בו הם זוכים לליווי וקשר אישי מצד עובדי ומתנדבי עלם, אשר סוללים יחד איתם את הדרך לחיים טובים יותר.
שמחנו לארח את אן בפרויקטים של עלם ומאוחר יותר להשתתף באירוע הוקרה מרגש לאן וקני ביאלקין בירושלים, בפארק טדי, לציון תרומתם הנדיבה למקום."