למעבר לציאט של עלם

פגיעות מיניות

מנהל תחום: אמיר דלומי

למעבר לאתר תחום פגיעות מיניות לחצו כאן

תחום פגיעות מיניות החל דרכו בשנת 1994, וכולל טיפול בקטינים בעלי התנהגויות מיניות פוגעות וטיפול בנפגעי תקיפה מינית.

המרכז לטיפול בקטינים בעלי התנהגויות מיניות פוגעות הוקם בשנת 2000 על ידי עמותת עלם וד"ר טליה אתגר בשיתוף עם משרדי הרווחה והחינוך, ומספק מענה לילדים מתחת לגיל 12, גיל האחריות הפלילית, וכן לקטינים בגילאי 12- 18, שאינם נמצאים בהליך פלילי.

המרכז שם לעצמו כמטרה לראות את הילד כמכלול ולהתייחס לכל הגורמים והמסגרות החברתיות בהן הוא נמצא. הפן המשפחתי, הקוגניטיבי, הרגשי, הפיזיולוגי, הנוירולוגי, החברתי והלימודי. כל זאת, כדי להבין את מצבו של הילד ומה הביא אותו לפגוע מינית באחר.

העבודה בתחום מושתתת על בניית תוכנית טיפולית המותאמת לצרכים של כל מטופל. הטיפול מתבצע באופן פרטני, קבוצתי, משפחתי, מודל משולב, קצר טווח, ארוך טווח ותוך שימוש בשיטות שונות, לפי צורכי המטופל כגון: טיפול באמנויות, טיפול באמצעות בעלי חיים,PLAY THERAPY  ועוד.

פעילות סניף מרכז וגוש דן:

קו תמיכה וייעוץ טלפוני 03-6477898 פעיל בימים א' עד ד' בין השעות 10:00 עד 16:00.

  • מאפשר לציבור הרחב לבחון באנונימיות ובעזרת אנשי מקצוע ומתנדבים שהוכשרו בנושא, שאלות וסוגיות הקשורות להתנהגויות מיניות של ילדים.
  • תוכניות הסברה וקידום מודעות (הרצאות וסדנאות) לקהלי יעד שונים- הורים, אנשי חינוך, אנשי טיפול, צוותים בפנימיות ולגם לילדים עצמם. בין היתר, אנו מעבירים סדנאות בנושא של מיניות בריאה בקרב ילדים, כאשר המוקד הוא על ההיבטים הרגשיים וההתנהגותיים של התפתחות המינית, כמו גם, על מקומם של ההורים בתהליך זה- איך להגיב, איך לאפשר להציב גבולות, איך לדבר עם ילדים על מין, איך לזהות "מתי זה נורמאלי ומתי לא" ועוד…
  • ייעוץ והכוונה לאנשי מקצוע, למוסדות, לארגונים ולשירותים שונים- מדובר בהדרכה נקודתית או מתמשכת וקבועה (בהתאם לצורך)
  • ריכוז, פיתוח והנחלת הידע בתחום של אלימות וניצול מיני.

טיפול בפוגעים מינית:

  • הערכת סיכון וצרכים: לצורך הבנה מקצועית של צורכי הילד ובניית תוכנית טיפולית מתאימה. כל ילד שמגיע למרכז עובר הערכת סיכון וצרכים בטרם הוא מתחיל בתהליך טיפולי.
  • אנו מציעים מגוון טיפולים לילדים בעלי התנהגות מינית פוגעת ולבני משפחותיהם.
  • במרכז ניתנים טיפולים קבוצתיים ופרטניים לילדים. כמוכן, הטיפול המשפחתי והדרכת הורים מהווים חלק חשוב ומשמעותי ביותר בתהליך שעובר הילד. האופציה הטובה ביותר היא לשלב את הטיפול המשפחתי במקביל לטיפול הפרטני או הקבוצתי שהילד מקבל.
  • הפעלת קבוצות טיפוליות לנוער פוגע מינית בכל רחבי הארץ של שירות מבחן לנוער וחסות הנוער
  • המרכז נותן מענה ברחבי הארץ: בני ברק: סניף ייחודי לאוכלוסיה החרדית, שפרעם: סניף ייחודי לאוכלוסיה הערבית וסניף הצפון הממוקם בעפולה.

טיפול בנפגעים:

הטיפול בקטינים נפגעי תקיפה מינית החל כמיזם משותף של משרד הרווחה, ביטוח לאומי וקרן רש"י. במסגרת המיזם הוכשרו צוותי טיפול והוקמו מרכזים בפריסה ארצית.

עלם מפעילה מרכז לטיפול בנפגעים ובני משפחותיהם בתל אביב ובאזור עפולה והעמקים לצד המרכז לטיפול הקטינים עם התנהגות מינית פוגעת. וכן מרכז בשפרעם המהווה מרכז אזורי ומספק טיפול לקטינים ובני משפחותיהם מהחברה הערבית.

האתר שלנו:

אתר התחום מכיל סיכומים מן הספרות המקצועית, כתבות ופרסומים בתקשורת הרלוונטיים לתחום ופירוט סניפים. כמו כן אנחנו עוקבים אחרי האתר וניתן לפנות לייעוץ בנושא מיניות ואנו נשוב אליכם תוך 48 שעות במייל .

מוזמנים להיכנס , ללמוד ולהתייעץ.

סניף הצפון:

ממוקם בעפולה ונותן מענה לכלל תושבי הצפון, הן לפוגעים והן לנפגעים.

שלוחות טיפוליות לנפגעים: בית שאן, יקנעם

המרכז בעפולה מטופלים היום כ- 100 ילדים עד גיל 18, המקבלים טיפול פרטני וכן ניתנת במרכז הדרכת הורים וטיפולים משפחתיים. הטיפול נעשה בהתאם למידת הפגיעה ויכולת עיבוד הטראומה ונעשה במודלים שונים בהתאמה לגיל הילד ולעולמו הרגשי הכוללים טיפולים השלכתיים, טיפולים פסיכותרפיים וEMDR.  במרכז פועלת גם קבוצה לאמהות שילדיהן נפגעו ומאפשרת עיבוד למשבר ולטראומה ההורית. המרכז מקיים ימי עיון, ימי הסברה והרצאות ועובד בשיתופי פעולה מקצועיים עם וועדות מקומיות.

ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון  077-7652778  או 04-6785871 או דרך כתובות המייל הבאות:

עירית לוזיה-גרזון – מנהלת סניף –  iritgir@elem.org.il

סניף שפרעם:

סניף ייחודי לאוכלוסיה הערבית ממוקם בשפרעם ונותן מענה לאוכלוסיה זו באזור.

ניתן מענה הן לפוגעים והן לנפגעים.

מנהלת הסניף: לונה אבוגנימה

ניתן ליצור קשר בטלפקס 04-9502728 או בכתובת המייל הבאה: luna.tipul@elem.org.il

סניף בני ברק:

שלוחה ייחודית לאוכלוסיה החרדית ממוקמת בבני ברק ונותנת מענה לאוכלוסיית הפוגעים. 

המרכז נותן מענה רחב הכולל הערכת צרכים וסיכון, טיפולים פרטניים, טיפול משפחתי והדרכות הורים.

ניתן לפנות באמצעות המרכז בתל אביב בטלפון: 03-6477898