למעבר לציאט של עלם

תל אביב

"הפוך על הפוך" גן מאיר – מרכז נוער – מרכז נוער עירוני הממוקם במרכז העיר, המהווה כתובת פתוחה המספקת מגוון שירותי מידע, ייעוץ, תמיכה והכוון לבני נוער בהתאם לצורכיהם על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל האישי בחברה. המרכז פועל בשעות אחה”צ והערב כמרחב בלתי פורמלי חברתי, המופעל ע”י צוות ומתנדבי עלם.
גן מאיר 0549773714 hafuch.ta@elem.org.il

ניידת "כתובת רחוב" ת"א – מהווה בסיס למפגש אישי עם בני הנוער. בניידת ניתן למצוא פינת ישיבה אינטימית, שתייה חמה, כיבוד קל, טלפון, דפי מידע, אמצעי מניעה ועוד. צוות הניידת מורכב מאנשי מקצוע ומתנדבים, אשר מעניקים לבני הנוער והצעירים סיוע תוך מפגש חם ופתוח.

nayedet.tel@elem.org.il 0549773863

הלב 24/7 ת"א – מציעה מקום בטוח ומוגן לדבר על נושאים כמו מין, מיניות, סמים, יחסים, משפחה, אהבה, זוגיות, אלימות או כל דבר אחר כדי שלא תרגישו לבד. התכנית מיועדת לנוער וצעירים מכל הדתות, המגדרים והמינים בגילאים 13-21 שמשתמשים בגוף שלהם. המקום מספק לינת חירום, יעוץ ותמיכה.  לאתר הלב 24/7.

"בית אמיתי"- מרחב נשי בתל אביב המהווה קהילה טיפולית לנערות וצעירות שחוו אלימות מינית בילדותן או נערותן ואף בהווה. המרכז הוקם בשנת 2006 ומשמש מסגרת תומכת ומעצימה לנערות וצעירות בנות 16 – 26, מעודד אותן לתפקוד תקין במסגרות נורמטיביות ומסייע בהפחתת תחושת הבושה והאשמה שמלווה אותן. מעבר לעבודה קבוצתית, במרחב עצמו ניתנים מענים פרטניים לנערות ולצעירות בהתאם לצרכים הייחודיים של כל אחת ואחת ותוך כדי ליווי אישי של צוות עובדות ומתנדבות.  המרכז ממוקם בתל-אביב ומספק מענה לבנות מכל חלקי הארץ. החל משנת 2012, פועל הבית כמיזם משותף עם השירות למתבגרים צעירות וצעירים של משרד הרווחה.
ליצירת קשרbait@elem.org.il

"מישהו לרוץ איתו"
תכנית "מישהו לרוץ איתו" בתל-אביב נותנת מענה לצעירים חסרי בית בין גילאי 18-26, הנמצאים במצבי סיכון ומצוקה קשים. צעירים אלו, לרוב משתמשים בסמים ו/או אלכוהול, מנותקים ממערכות תמיכה טיפוליות, חברתיות ומשפחתיות, וחיים את חייהם ברחוב. השלטר פועל 7 ימים בשבוע, הפעלת המרכז נעשית על ידי צוות מקצועי ובשיתוף מתנדבים רבים המגיעים מתחומים שונים ומגוונים. במרכז ניתן סיוע הומניטארי בסיסי הכולל ארוחה חמה, ביגוד, מקלחת, שירותי כביסה, מענה רפואי, סיוע במיצוי זכויות והפנייה לשירותים בקהילה. בנוסף, פועל המרכז לצמצום הנזקים שאורח החיים ברחוב מסב לצעירים ומציע בין השאר, תמיכה נפשית וטיפול רפואי. לאחר יצירת הקשר ובהתאם לשלב בו נמצא הצעיר נבנית יחד עימו תוכנית אישית לפי צרכיו ורצונותיו. השלטר נמצא בשכונת התקווה, ת"א. קו הסיוע שלנו פעיל בכל שעות הפעילות: 054-9773815

mishoo@elem.org.il

מרכז טיפולי – פגיעות מיניות בין קטינים
קו תמיכה וייעוץ טלפוני
03-6477898 פעיל בימים א' עד ד' בין השעות 10:00 עד 16:00.
מאפשר לציבור הרחב לבחון בדיסקרטיות ובעזרת אנשי מקצוע ומתנדבים שהוכשרו בנושא, שאלות וסוגיות הקשורות להתנהגויות מיניות של ילדים.

תוכניות הסברה וקידום מודעות (הרצאות וסדנאות) לקהלי יעד שונים- הורים, אנשי חינוך, אנשי טיפול, צוותים בפנימיות ולגם לילדים עצמם. בין היתר, אנו מעבירים סדנאות בנושא של מיניות בריאה בקרב ילדים, כאשר המוקד הוא על ההיבטים הרגשיים וההתנהגותיים של התפתחות המינית, כמו גם, על מקומם של ההורים בתהליך זה- איך להגיב, איך לאפשר להציב גבולות, איך לדבר עם ילדים על מין, איך לזהות "מתי זה נורמאלי ומתי לא" ועוד…
הקליקו כאן לבקר באתר בנושא פגיעות מיניות בקטינים